Menštruačný kalendár

Online menštruačný kalendár je výbornou pomôckou pre dámy, ktoré si chcú zjednodušiť plánovanie dovoleniek, výletov a ďalších udalostí, kde by menštruácia neprišla vhod. Menštruačný kalendár je tiež vhodný na výpočet plodných dní pre páry, ktoré sa usilujú o splodenie potomka. S pomocou kalendárika si ľahko vypočítate, kedy budete ovulovať a ktoré sú vaše plodné dni.

Výpočet menštruácie

Na výpočet potrebujete uviesť dátum začiatku vášho posledného cyklu, vašu bežnú dĺžku trvania menštruácie a priemernú dĺžku trvania vášho menštruačného cyklu. Čím presnejšie údaje zadáte, tým spoľahlivejší bude výsledok – odhad očakávanej ovulácie a menštruácie. Metóda výpočtu plodných a neplodných dní patrí medzi obľúbené spôsoby antikoncepcie, bez chemických zásahov do ženského tela. Jej spoľahlivosť závisí na tom, ako veľmi je váš menštruačný cyklus pravidelný.

Menštruačný a ovulačný kalendár

Stiahnuť kalendár na rok

Dalšia menštruácia

Začne o X dní

Dalšia ovulácia

Začne o X dní

Och joj, PMS. Poznáte to! Bolesti hlavy, nadúvanie, zápcha, podráždenosť a citlivé prsia sú najčastejšími príznakmi predmenštruačného syndrómu. Štastie, ak ste jednou z mála, ktorá pms syndrómom netrpí vôbec! V týchto dňoch noste so sebou tampóny alebo slabšie vložky pre prípad že sa váš menštruačný cyklus začne skôr.

V poriadku, je to tu. Prišlo obdobie, kedy sa začína váš cyklus. Krvácanie začína, keď sa vrstva maternice vylieva. Emocionálne začnete konečne pociťovať úľavu, a hladiny hormónov začnú klesať. Dobrá správa? Už žiadne PMS počas dalších 28 dní.

Cítite malé kŕče v dolnej časti brucha? To môže znamenať, že sa vaše telo práve pripravuje na uvoľnenie vajíčka. Ovulujete, takže ste veľmi plodná. Nezabudnite: Ak máte sex, mali by ste používať antikoncepciu.

Menštruačný kalendár na stiahnutie

Sledujte intenzitu svojej menštruácie.

kalendár na stiahnutie